فیلر چیست؟
فیلرها به پرکننده های پوستی گفته می‌شوند که به روش تزریق به صورت موضعی به زیر پوست انتقال یافته و موجب رفع عیوب و زیبا سازی مناطقی مانند لب، چانه، گونه، زیر چشم و … می‌شوند. فیلرها یا چربی هستند که از بدن خود شخص برداشته می‌شوند و به قسمتی که نیاز به افزایش حجم دارد تزریق می‌گردند و یا به صورت آماده قابل تهیه بوده و به سادگی توسط پزشک تزریق می‌گردند. با این وجود در باور عامه فیلر همان ژل است و اغلب چربی را فیلر تصور نمی‌کنند.
فیلرها به چه مناطقی تزریق می‌شوند؟
فیلرها در بدن به نقاطی مانند سینه، باسن و پشت دستها برای جوانسازی دست تزریق می‌گردند. و نقاطی در صورت که با تزریق فیلر جوانسازی می‌گردد و با افزایش حجم همراه می‌شود عبارتند از:
• تزریق فیلر گونه، چانه، و خط فک برای کانتورینگ یا مادلینگ صورت
• تزریق فیلر به لب
• تزریق فیلر خط خنده
• تزریق فیلر زیر چشم
• تزریق فیلر خط اخم و خطوط افقی پیشانی
• تزریق فیلر به خطوط پاکلاغی کنار چشم
فیلر در چه مواردی استفاده می‌شود؟
بهبود شرایط پوست با پرکردن خطوط و چین و چروک‌های صورت است.حجیم کردن برخی از اعضای صورت مانند لب نیز از کاربرهای فیلر است. خطوط پیشانی، خطوط خنده، چین و چروک‌های اطراف چشم گودی زیر چشم و دهان و به‌طورکلی هرگونه فرورفتگی در پوست، از جمله مواردی است که با استفاده از فیلر می‌توان آن را درمان کرد.
جای زخم‌ها و جوش‌های عمیق را نیز می‌توان با تکنیک‌هایی خاص و با استفاده از فیلر‌ها بهبود بخشید. البته باید سطح انتظار بیماران را در حد توانایی تزریق فیلر‌ها پایین آورد یا از تکنیک‌های ترکیبی لیزر و جراحی در کنار تزریق فیلر استفاده کرد.
علاوه بر خواص درمانی فیلر‌ها در تغییرات پوستی، می‌توان از این روش در حجم دهی به لب‌ها و گونه نیز استفاده کرد. با استفاده از تکنیک‌های حجم دهی، تغییر شکل صورت و زاویه‌دار کردن فک نیز با استفاده از فیلر ممکن می‌شود. هرچند باید به این موضوع دقت داشت که تخصص پزشک در پروسه‌های حجم‌دار کردن صورت، بیشتر به چشم می‌آید.
نخ لیفت:
از لیفت نخ برای بالا بردن ابرو، از بین بردن چین‌وچروک‌های روی پیشانی، خطوط بالای لب، خط خنده و گردن، افتادگی گونه‌ها، درمان افتادگی قسمت‌های زاویه‌دار فک و برای تمام نواحی صورت و گردن استفاده می‌شود. لیفت نخ عوارض خیلی کمی دارد و اکثراً فقط باعث کوفتگی و کبودی پوست می‌شود. لیفت با نخ را می‌توان در همه نواحی گردن و صورت استفاده کرد.
کاگ:
از این نسخه‌ها علاوه بر اثر جوانسازی، پرکنندگی، ‌توان انتظار کشش و لیفت پوست را نیز دارا می‌باشند. به نحوی که بعد از کاشت نخ لیفت در قسمت افتاده یا شل پوست مثل افتادگی پوست در اطراف دهان می‌توان این افتادگی را رفع نمود و ظاهری زیبا و پوستی کشیده شده را در صورت فرد بازسازی کرد.
نخ pdo:
لیفت با نخ PDO درمانی است که با استفاده از نخ‌های ساخته شده از پلی دیوکسانون کشیده و سفت می‌کند. نخ لیفتینگ به عمق لایه‌ی پوست وارد شده و سه اثر بر جای می‌گذارد:
• لیفتینگ فوری پوست از طریق اثرات مکانیکی،
• تجدید سلول از طریق تحریک کلاژن و عروق جدید برای بهبود بافت، خطوط ریز و چین و چروک.
• سفت شدن پوست با نزدیک کردن بافت‌ها.

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Online booking

نوبت خود را آنلاین رزرو کنید

همین حالا اطلاعات خود را ثبت و در هر ساعت شبانه روز به‌سادگی وقت خود را رزرو کنید.